Aktualności


STAN EPIDEMII !!!

pies-badania-naukowe.jpg 5

 


Endokrynologia

Posted by on sty 19, 2018 in Aktualności | 0 comments

Endokrynologia

Zwierzęta niestety podobnie jak ludzie chorują na endokrynopatie, czyli choroby o podłożu zaburzeń hormonalnych przysadki mózgowej i podwzgórza, tarczycy, przytarczyc, trzustki i nadnerczy, takich na przykład jak niedoczynność i nadczynność tarczycy,  cukrzyca, nadczynność kory nadnerczy czyli zespół Cushinga oraz innych. Szybko rozpoznane i leczone rokują pomyślnie, dlatego ważne są regularne wizyty u lekarza weterynarii,  badania profilaktyczne i monitorowanie niepokojących symptomów. Zwiększone pragnienie i oddawanie moczu, nienasycony apetyt, spadek masy ciała, zwiększenie masy tłuszczowej, pogorszenie stanu włosa, wyłysienia, szybsze męczenie się, nietolerancja wysiłkowa, częste nawracające zapalenia uszu i skóry, kulawizny, posmutnienie i ospałość, to tylko niewielki procent objawów, jakie mogą towarzyszyć zwierzęciu choremu na endokrynopatie, a które już powinny zaniepokoić właściciela zwierzęcia i skłonić go do wizyty u lekarza weterynarii. W naszej lecznicy oferujemy pełne badania endokrynologiczne, terapię farmakologiczną i chirurgiczną.

BADANIA PROFILAKTYCZNE

Posted by on wrz 8, 2017 in Aktualności | 0 comments

BADANIA PROFILAKTYCZNE

Zapewnijmy Naszym Podopiecznym regularne badania profilaktyczne ich stanu zdrowia. Pozwoli to Nam utrzymać ich w dobrej kondycji oraz w wielu przypadkach może zapobiec lub złagodzić wiele dolegliwości.  Zapraszamy do Przychodni ProfiWet na badania oraz po szczegółowe informacje.

Pasożyty

Posted by on maj 30, 2017 in Aktualności | 0 comments

Pasożyty

Kleszcze, pchły, świerzbowce, robaki jelitowe :-( Pamiętajmy o tych małych groźnych dla zdrowia pasożytach, które nie tylko zagrażają Naszym zwierzakom ale również i Nam.  Najskuteczniejszą ochroną przed nimi jest zawsze profilaktyka. Kleszcze są wektorami groźnych chorób odkleszczowych takich jak borelioza, anaplazmoza, odkleszczowe zapalenie mózgu czy babeszjoza. Pchły przenoszą jaja tasiemców i wywołują alergiczne choroby skóry. Preparatów odstraszających i zwalczających pasożyty jest wiele, od spot-on’ów, obroży i tabletek. Zapraszamy Państwa do Naszej Przychodni „ProfiWet” w celu dobrania odpowiedniego środka dla Państwa pupila.

Sklep Zoologiczno-Weterynaryjny ProfiWet

Posted by on lip 13, 2015 in Aktualności | 0 comments

Sklep Zoologiczno-Weterynaryjny ProfiWet

Zapraszamy do Naszego Sklepu Zoologiczno-Weterynaryjnego „ProfiWet”, zlokalizowanego w  Przychodni Weterynaryjnej Pyskowickim Centrum Zdrowia Zwierząt „ProfiWet” na ul. Wieczorka 26.

Znajdziecie tu Państwo wysokiej jakości artykuły oraz specjalistyczne produkty zoologiczno-weterynaryjne. Stawiamy przede wszystkim na ZDROWY tryb życia Naszych pupili. Nasze produkty spełniają weterynaryjne normy bezpieczeństwa dla zwierząt i są polecane przez lekarzy weterynarii.

W Sklepie znajdziecie Państwo wysokiej jakości, specjalistyczne karmy dla psów, kotów, fretek, królików, świnek morskich i innych gryzoni. Preparaty pielęgnacyjne jak szampony, odżywki, szczotki, artykuły do higieny jamy ustnej itp. Płyny specjalistyczne do oczu i uszu. Witaminy, minerały, pasty odkłaczające. Smycze, szelki, obroże, kagańce, ubranka, legowiska, kuwety, żwirki, podkłady i wiele wiele innych.

Istnieje u nas również możliwość płatności kartami płatniczymi, zamówień indywidualnych z katalogów oraz zakupów on-line przez internet poprzez stronę http://sklep.profiwet.com.pl/. Towary zakupione poprzez sklep on-line odbiera się bezpłatnie w sklepie stacjonarnym na ul. Wieczorka 26.

Zapraszamy na zakupy

Zespół „ProfiWet”

Sterylizować/Kastrować

Posted by on mar 2, 2015 in Aktualności | 0 comments

Sterylizować/Kastrować

W okresie rujowym uaktywnia się w organizmie zwierząt wiele hormonów, które wyzwalają w ich organizmie jeden z najsilniejszych instynktów – instynkt rozmnażania.
Samice stają się atrakcyjne dla samców i za wszelką cenę zwierzęta wtedy próbują znaleźć partnerów. Często wtedy przestają słuchać swoich właścicieli na spacerach, nie czują głodu, są skłonne do ucieczek i walk, mogą stawać się nieswoje lub nawet agresywne. Kocury znaczą teren i często uciekają z domu. Ucieczki oraz walki samców mogą zakończyć się nie tylko dotkliwymi ranami ale też kalectwem lub nawet śmiercią zwierzęcia. Kocice nękają swoich właścicieli niecodziennym zachowaniem, głośnym pomiaukiwaniem i natrętnym ocieraniem się o wszystkich i wszystko. Te zwierzęta u których nie chcemy doprowadzić do zapłodnienia bardzo meczą się nie mogąc zaspokoić swojego instynktu przedłużenia gatunku. Dlatego też warto zastanowić się nad sterylizacją czy kastracją naszych czworonogów jeśli nie przeznaczamy ich do celów hodowlanych.

Dlaczego warto sterylizować suczki i kotki:
– żeby zapobiec niechcianym ciążom i miotom
– zapobiec uciążliwym objawom rui
– zmniejszyć ryzyko występowania nowotworów gruczołów mlekowych i wyeliminować nowotwory układu rozrodczego
– zapobiec ropomoczu
-wyeliminować ciąże urojone
Dlaczego warto kastrować psy i koty:
– aby zapobiec niechcianym zapłodnieniom i miotom
– u agresywnych psów zmniejszyć agresje
– u kocurów zapobiec lub wyeliminować nawyk znaczenia terenu
– zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworu i przerostu prostaty, wyeliminowaniu nowotworu jader

Sterylizacja nie zmienia charakteru zwierzęcia, ani nie prowadzi do zaburzeń zdrowotnych w jego organizmie. Oczywiście, jak każdy zabieg chirurgiczny niesie za sobą pewne ryzyko, ale jest to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów wykonywanych rutynowo u obydwu płci. Sterylizację powinno się wykonać u zwierząt młodych, u suczek w okresie około 4-6 m-ca ( jeszcze przed pierwszą cieczką), a u samców w wieku około 6-8 m-ca. Zabieg ten wykonuje się również u osobników starszych a nawet w podeszłym wieku. Więcej informacji na temat sterylizacji i kastracji psów, kotów i innych zwierząt towarzyszących otrzymanie Państwo w lecznicy.

sterylizuj bosterylizacja_kotowsterylizacja_ma_sens3

Okulistyka

Posted by on kwi 18, 2014 in Aktualności, Usługi | 0 comments

Okulistyka

Badania okulistyczne zwierząt towarzyszących ( psów, kotów, fretek, gryzoni )

Badanie oftalmoskopowe (oftalmoskopia pośrednia i bezpośrednia), badania dna oka (kamera Clear View)

Badanie ciśnienia śródgałkowego (Icare Tonovet)

Testy Schirmera i fluoresceinowy

Testy i certyfikaty genetyczne

Przepłukiwanie kanalików łzowych

Diagnostyka i terapia zespołu suchego oka, KCS, KSC, chlamydia spp. , FHV-1, plazmocytarnego zapalenia rogówki

Zabiegi operacyjne ( entropium, ektropium, wypadnięcie gruczołu trzeciej powieki „cherry eye”, zwichnięcie chrząstki trzeciej powieki, keratektomia, przeszczep spojówki gałkowej na rogówkę, ekstyrpacja gałki ocznej, chirurgiczne usunięcie guzków powiek, rzęs ektopowych i dodatkowych )